تبلیغات
lkramin - انتقال کلاهک‌های هسته‌‌ای به ایران در شب برگزاری کنفرانس آناپولیس!
 
lkramin
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رامین
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند.
به گزارش «تابناك»، دو قطار در مکانی مجهول در روسیه با یکدیگر تصادف می‌کنند كه یکی از آنها، حامل «‌کلاهک هسته‌ای‌» بوده و در نتیجه انفجار هسته‌‌ای رخ می‌دهد و باعث می‌شود هزاران نفر کشته و مجروح شوند و تشعشعات هسته‌ای آن نیز بسیاری از شهرهای روسیه و اروپا را فرار گیرد.

اما تحقیقات نشان می‌دهد که همراه این کلاهک هسته‌ای، 9 کلاهک هسته‌‌ای نیز وجود داشته است که به وسیله «‌عوامل ناشناس‌» ربوده شده است. نیز برخورد دو قطار و انفجار هسته‌‌ای نمایشی بوده است که محل 9 کلاهک هسته‌ای دیگر را مخفی نگهدارد. ماهواره‌های جاسوسی آمریکا که سرزمین روسیه را در کنترل دارند، در همان دقایق نخست، در جریان امور قرار می‌گیرند و ستاد ویژه‌ای در کاخ سفید تشکیل می‌شود.

دکتر جولیا کیلی، «‌متخصص در امور هسته‌ای» و «توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه آمریکایی که متخصص در مبارزه با تروریسم است، پیگیری پرونده را از سوی کاخ سفید به عهده می‌گیرند. آنان بر این باورند که جریان یک «‌اقدام تروریستی‌» است و پشت آن، تعدادی تروریست حرفه‌ای و عناصری از مافیای روسی هستند.
اما حال این پرسش مطرح است كه اهداف آنها چیست؟ نقشه عملیات روی میز تحلیلگران آمریکایی، محدوده عملیات را در چچن، آذربایجان و ایران نشان می‌دهد؛ بنابراین، با بررسی شواهد، معلوم می‌شود که هدف اولیه تروریست‌ها، «‌انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران‌» است.

«توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه کاخ سفید، در تماس با همتاهای روسی‌اش گفت: کلاهک‌ها در حال انتقال به ایران است. او به همراه سه بالگرد نظامی آمریکا از پایگاه‌های آمریکا در ترکیه به سوی روسیه حرکت می‌کند و بدون اطلاع قبلی، وارد حریم هوایی روسیه می‌شود تا جلوی انتقال کلاهک‌های هسته‌ای را به ایران بگیرد، اما نیروهای پدافند ضدهوایی به آنها اخطار می‌دهند که فضای روسیه را ترک کنند.
توماس دیوو به آنها می‌گوید که برای جلوگیری از انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران که توسط عده‌ای تروریست به سرقت رفته، عازم این مأموریت شده، اما نیروهای روسی توجهی نمی‌کنند و یک بالگرد ارتش آمریکا را سرنگون می‌کنند. این در حالی است كه تیم نظامی آمریکایی با توجه به هدف والایی که دارند! به این امر توجهی نمی‌کنند و به سوی توقف کامیون حامل کلاهک‌های هسته‌ای حرکت می‌کنند و موفق می‌شوند که همه تروریست‌ها را در خاک روسیه از بین برده و کلاهک‌ها را باز پس گیرند.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که یک بمب هسته‌ای دیگر باقی مانده و توسط یک تروریست دیگر، به جایی دیگر انتقال یافته و همین جاست که عملیات از نو آغاز می‌شود...
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود.

داستان به فیلم The Peacemaker (سازنده صلح) بازمی‌گردد که در سال 1997 ساخته شد. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند. این فیلم همچون همه فیلم‌های آمریکایی، قهرمان‌سازی خیالی و ارایه تصویری بشردوستانه از دولت و ارتش آمریکاست که حتی برای حفظ مصالح و امنیت جهانی تا داخل مرزهای روسیه و البته بدون هماهنگی قبلی! نیز وارد عمل می‌شود، به گونه‌ای که اصلا دولتی، ارتشی و تشکیلاتی در مسکو برای مبارزه با تروریسم و کشف عوامل سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای وجود ندارد. در این فیلم، چندین بار ایران «‌متهم اصلی‌» سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای معرفی می‌شود و این با تأکید بر این نکته بود که کلاهک‌های هسته‌‌ای مسروقه در حال انتقال به ایران هستند، اما بعدها معلوم می‌شود که داستان نادرست است و در پایان، آخرین بمب هسته‌‌ای سر از نیویورک در نزدیکی سازمان ملل در‌می‌آورد.

البته اینجا نیز عناصر فیلم نشان نمی‌دهند که نیروهای پنتاگون که تا داخل روسیه برای عملیات پیشروی می‌کنند، چگونه اجازه ورود یک بمب هسته‌‌ای به خاک خود را می‌دهند و عاجز از جلوگیری آنند. این فیلم یکی از مصادیق بارز تیره کردن چهره ایران است و نشان می‌دهد که تهران در تلاش برای به دست آوردن سلاح‌های کشتار جمعی و از جمله کلاهک‌های هسته‌‌ای است. این رویکرد، یکی از نشانه‌های بارز هالیوود است که در ده سال اخیر با همکاری نزدیک و صمیمانه پنتاگون علیه کشورمان طراحی و اجرا می‌شود.

قهرمان فیلم جورج کلونی، اکنون شخصیتی فراتر از یک هنرپیشه دارد که به پاس خدمات سیاسی‌اش به پنتاگون، مانند «آرنولد شوارتزینگر»، (فرماندار کنونی کالیفرنیا) یک چهره بشردوستانه نیز پیدا کرده است، با این تفاوت که «‌شوارتزینگر‌»، یکی از اعضای حزب جمهوریخواه بود، اما «‌کلونی‌»، یکی از نزدیکان و چهره‌های حزب دمکرات به شمار می‌رود.
او در انتخابات سال 2004 آمریکا از کاندیدای حزب دمکرات «جان کری» حمایت كرد و در سال 2006 از دارفور در غرب سودان بازدید كرد؛ مکانی که اکنون یک تراژدی انسانی در حال وقوع است که البته یکی از عوامل آن آمریکاست که با طمع بسیار به دنبال به دست‌ آوردن منابع زیرزمینی این منطقه دست نخورده جهان است.

انتخاب نام فیلم نیز بسیار با ظرافت سیاسی برگزیده شده است. اگر به نام این فیلم The Peacemaker دو حرف UN اضافه کنید (UN Peacamaker) و سپس آن را در گوگل یا یاهو جستجو کنید، صفحه‌ای زیبا به شما نشان داده می‌شود. این صفحه «‌سایت سازمان ملل متحد‌» است که روی آن چهره دبیرکل کره‌‌ای و نمای ساختمان سازمان ملل قرار دارد.
اکنون در این سازمان بخشی ویژه با نام «‌ساخت صلح یا سازنده صلح‌» وجود دارد که در 10/10/2006 راه‌اندازی شده است و در بردارنده اطلاعاتی جامع درباره اسناد، نوشته‌ها، قراردادها و کسانی است که از سال 1945 تا کنون برای برقرار صلح در جهان تلاش کرده‌اند. همزمان، بازی کامپیوتری با همین نام در آمریکا به بازار آمد که به مناقشه فلسطین و اسرائیل می‌پردازد. این بازی دو طرف دارد که یکی رئیس خودگردان فلسطین و دیگری نخست‌وزیر اسرائیل است و شما باید در یک فاصله زمانی مناسب، صلح را بین دو طرف برقرار کنید. در این بازی کامپیوتری به شکل ماهرانه‌ای قلع و قمع فلسطینی‌ها توسط ارتش اسرائیل، مباح شمرده و عنوان دفاع مشروع به آن داده شده است و این حق را به اسرائیل می‌دهند که مقاومت فلسطینی‌ها را با نام افراطی‌گری و تروریسم سرکوب کند.

و اما باز هم می‌شود از کنار فلیم «‌سازنده صلح‌» به راحتی گذشت؛ مثل همه فیلم‌های آمریکایی که در ایران و خارج از کشور پخش می‌شود و عنوان و موضوعات آن را به شکل عام تجارتی، بازاری و بیننده‌پسند گذارد، اما ما و همه می‌دانند که همه فیلم‌های جنگی آمریکا با حمایت و هماهنگی وزارت دفاع آمریکا «‌پنتاگون‌» ساخته می‌شود. این امر از تجهیزات نظامی‌ که در این فیلم‌ها به کار گرفته می‌شود، قابل مشاهده است. این فیلم نیز پر از صحنه‌های نظامی و به‌کارگیری وسایل و تاکتیک‌های نظامی مدرن است که جز با کمک پنتاگون میسر نیست. در همین نقطه است که فیلم‌های هالیوودی با منافع ملی آمریکا تلاقی پیدا می‌کند.

با صرف نظر از همه این امور، انتخاب زمان پخش این فیلم از کانال MBC Action است. امروز در شهر آناپولیس آمریکا، کنفرانس بین‌المللی به نام «صلح» با حضور بیشتر کشورهای عربی و طرف‌های غرب و اسرائیل در جریان است، حال آن که «‌بوش‌»، رئیس جمهور آمریکا و اولمرت، «‌نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس‌» در دو روز اخیر، مذاکراتی درباره پرونده هسته‌‌ای ایران داشته و تأکید کرده‌اند که ایران به دنبال سلاح هسته‌‌ای است. در آن سوی دنیا در چین، «سارکوزی»، رئیس‌جمهور فرانسه، بی‌محابا از در اختیار داشتن سلاح هسته‌‌ای توسط ایران سخن رانده است. همه این امور و از جمله زمان پخش فیلم، می‌تواند تصادفی باشد و می‌تواند حساب شده باشد. بینندگان این فیلم و خوانندگان این تحلیل باید خود قضاوت کنند.نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 11 آذر 1386
رامین
شنبه 27 آبان 1396 05:07 ب.ظ
If you might be visiting another city and discover
that you have a good show in that city, you can't shop around for
your box office, stay at home a line and purchase the tickets.
Warrior bands moved south and east towards rich pickings
of the peoples whom that they had traded with.
The plastic's name is often abbreviated to CR-39, standing for Columbia Resin, which
is fewer than half the extra weight of glass, which supplanted quartz within the early twentieth century.
شنبه 27 آبان 1396 12:15 ق.ظ
This is nicely said! .
پنجشنبه 25 آبان 1396 07:05 ب.ظ
The art of ghazal singing has were able to entice millions round the globe.
A model with 3 CCD features a sensor that sees each of the different colors
(Red, Green, and Blue) producing superior color reproduction. You need a special connector typically known as
a Fire wire or sometimes known as an IEEE 1394 high band connector.
پنجشنبه 25 آبان 1396 06:13 ق.ظ
Next time I read a blog, Hopefully it won't fail
me as much as this particular one. After all, Yes, it was
my choice to read, but I really thought you would have something helpful to say.
All I hear is a bunch of complaining about something you could fix if you weren't too busy seeking attention.
یکشنبه 21 آبان 1396 03:57 ق.ظ
There is a rich diversity to those songs which you will likely appreciate and help make your life easier, and to make it easier that will get the background music for My - Space that you would like, you need to the ability to select from different genres.
There these were, anticipating their forthcoming experience
and joyously reliving the very last one -- Peter, Susan, Edmund, and Lucy, in the guises of actors William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell (a newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with vocal octaves greater
at 15), and Georgie Henley (approaching teenhood,
a fantastic six inches taller than we last saw her).
These art reproductions of paintings printed on canvas sheets or paper and
then framed and hung on walls.
چهارشنبه 3 آبان 1396 02:39 ق.ظ
Hello there! This post could not be written any better!
Reading through this post reminds me of my old room
mate! He always kept chatting about this. I will forward this write-up to him.
Pretty sure he will have a good read. Thanks
for sharing!
جمعه 14 مهر 1396 11:10 ب.ظ
Ӏf you ɑre the type of one that iѕ lߋwer than thrіlled wіth thee рrospecct of working in the samе worҝplace, day
after day, eliminating thos type of roujtine is withoᥙt
dount one of the mⲟst vital highlights ʏⲟu ckuld receive from freelancing.
If you hire your sеlf out as a frеelancer, eacһ job asѕignment
that yoou simply take onn shaⅼl be a new adventurе.
Not only will tthe ᴡork environment range, but additіonally, you ѡill have the chance to mееt many extra attention-grabbіng
peopⅼe. This factor alone is one of the major expⅼanation why many paralegals ѡanmt freelancing
over committing themselves to 1 particular workplace.
یکشنبه 2 مهر 1396 12:20 ق.ظ
Great web site you've got here.. It's hard
to find high-quality writing like yours these days.
I truly appreciate individuals like you! Take care!!
پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:46 ق.ظ
Hi there! I realize this is kind of off-topic however I needed to ask.
Does operating a well-established blog like yours require a massive
amount work? I am completely new to writing a blog but I do write in my
diary everyday. I'd like to start a blog so I will be able
to share my own experience and feelings online. Please let me know if you have any recommendations or tips for brand new
aspiring bloggers. Appreciate it!
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:06 ق.ظ
It's an amazing piece of writing for all the
online people; they will obtain advantage from it I am sure.
شنبه 14 مرداد 1396 10:50 ق.ظ
Excellent post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
Very helpful information specially the last part :) I care for such
information a lot. I was looking for this particular information for a long time.
Thank you and best of luck.
سه شنبه 10 مرداد 1396 07:55 ق.ظ
What's up to every one, the contents existing at this web page are actually
remarkable for people knowledge, well, keep up the nice work
fellows.
دوشنبه 9 مرداد 1396 12:07 ب.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is
added I get four e-mails with the same comment. Is
there any way you can remove me from that service?
Appreciate it!
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:21 ب.ظ
Someone necessarily lend a hand to make significantly posts
I'd state. That is the first time I frequented your web page and so far?
I surprised with the analysis you made to make this actual publish extraordinary.

Excellent process!
شنبه 7 مرداد 1396 07:22 ب.ظ
After checking out a few of the blog posts on your
web page, I really appreciate your way of blogging.
I saved it to my bookmark website list and will be checking back in the near future.
Take a look at my web site too and tell me what you think.
شنبه 7 مرداد 1396 06:58 ب.ظ
Valuable information. Lucky me I discovered your
web site accidentally, and I am stunned why this accident did not happened in advance!
I bookmarked it.
شنبه 17 تیر 1396 10:06 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts about انتقال. Regards
دوشنبه 5 تیر 1396 01:32 ق.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین اصل آیا نه نشستن خوب با
من پس از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف شما در واقع قادر
به من مؤمن اما تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.
من با این حال مشکل خود را با فراز در منطق
و یک ممکن است را خوب به پر همه کسانی شکاف.
که شما در واقع که می توانید انجام من می
قطعا تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 03:49 ب.ظ
This information is invaluable. When can I
find out more?
شنبه 9 اردیبهشت 1396 12:43 ق.ظ
I was suggested this web site by my cousin. I am not sure whether this
post is written by him as no one else know such detailed about my problem.
You are amazing! Thanks!
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 07:26 ب.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this web site, as i wish for enjoyment, as this
this site conations genuinely nice funny material too.
شنبه 2 اردیبهشت 1396 03:36 ق.ظ
It is perfect time to make some plans for the future and it's
time to be happy. I've read this post and if I
could I want to suggest you few interesting things or suggestions.
Perhaps you can write next articles referring to this article.
I wish to read more things about it!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 11:35 ق.ظ
I like the valuable information you provide in your articles.
I will bookmark your blog and check again here
regularly. I'm quite certain I'll learn plenty of new stuff right here!
Best of luck for the next!
یکشنبه 20 فروردین 1396 08:31 ب.ظ
Greetings! This is my first comment here so I just wanted to
give a quick shout out and say I really enjoy reading through your posts.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same
subjects? Thanks a lot!
جمعه 18 فروردین 1396 05:19 ب.ظ
Hi! I know this is kinda off topic however , I'd figured
I'd ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a
blog post or vice-versa? My blog covers a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from each other.
If you're interested feel free to shoot me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!
جمعه 11 فروردین 1396 11:19 ق.ظ
What's up i am kavin, its my first time to commenting
anywhere, when i read this piece of writing i thought
i could also create comment due to this brilliant
article.
جمعه 11 فروردین 1396 10:35 ق.ظ
Right here is the right blog for anybody who would like to find out about this topic.
You understand so much its almost hard to argue with you (not that I really would want to…HaHa).
You certainly put a fresh spin on a topic that has been discussed for years.

Wonderful stuff, just wonderful!
جمعه 11 فروردین 1396 05:29 ق.ظ
hey there and thank you for your info – I have definitely picked up something
new from right here. I did however expertise several technical points using this website, since I
experienced to reload the web site lots of times previous to
I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK?
Not that I'm complaining, but sluggish loading instances
times will sometimes affect your placement in google and
could damage your high-quality score if ads and marketing with
Adwords. Well I'm adding this RSS to my email and
could look out for much more of your respective exciting content.
Ensure that you update this again soon.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر