تبلیغات
lkramin - انتقال کلاهک‌های هسته‌‌ای به ایران در شب برگزاری کنفرانس آناپولیس!
 
lkramin
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رامین
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند.
به گزارش «تابناك»، دو قطار در مکانی مجهول در روسیه با یکدیگر تصادف می‌کنند كه یکی از آنها، حامل «‌کلاهک هسته‌ای‌» بوده و در نتیجه انفجار هسته‌‌ای رخ می‌دهد و باعث می‌شود هزاران نفر کشته و مجروح شوند و تشعشعات هسته‌ای آن نیز بسیاری از شهرهای روسیه و اروپا را فرار گیرد.

اما تحقیقات نشان می‌دهد که همراه این کلاهک هسته‌ای، 9 کلاهک هسته‌‌ای نیز وجود داشته است که به وسیله «‌عوامل ناشناس‌» ربوده شده است. نیز برخورد دو قطار و انفجار هسته‌‌ای نمایشی بوده است که محل 9 کلاهک هسته‌ای دیگر را مخفی نگهدارد. ماهواره‌های جاسوسی آمریکا که سرزمین روسیه را در کنترل دارند، در همان دقایق نخست، در جریان امور قرار می‌گیرند و ستاد ویژه‌ای در کاخ سفید تشکیل می‌شود.

دکتر جولیا کیلی، «‌متخصص در امور هسته‌ای» و «توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه آمریکایی که متخصص در مبارزه با تروریسم است، پیگیری پرونده را از سوی کاخ سفید به عهده می‌گیرند. آنان بر این باورند که جریان یک «‌اقدام تروریستی‌» است و پشت آن، تعدادی تروریست حرفه‌ای و عناصری از مافیای روسی هستند.
اما حال این پرسش مطرح است كه اهداف آنها چیست؟ نقشه عملیات روی میز تحلیلگران آمریکایی، محدوده عملیات را در چچن، آذربایجان و ایران نشان می‌دهد؛ بنابراین، با بررسی شواهد، معلوم می‌شود که هدف اولیه تروریست‌ها، «‌انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران‌» است.

«توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه کاخ سفید، در تماس با همتاهای روسی‌اش گفت: کلاهک‌ها در حال انتقال به ایران است. او به همراه سه بالگرد نظامی آمریکا از پایگاه‌های آمریکا در ترکیه به سوی روسیه حرکت می‌کند و بدون اطلاع قبلی، وارد حریم هوایی روسیه می‌شود تا جلوی انتقال کلاهک‌های هسته‌ای را به ایران بگیرد، اما نیروهای پدافند ضدهوایی به آنها اخطار می‌دهند که فضای روسیه را ترک کنند.
توماس دیوو به آنها می‌گوید که برای جلوگیری از انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران که توسط عده‌ای تروریست به سرقت رفته، عازم این مأموریت شده، اما نیروهای روسی توجهی نمی‌کنند و یک بالگرد ارتش آمریکا را سرنگون می‌کنند. این در حالی است كه تیم نظامی آمریکایی با توجه به هدف والایی که دارند! به این امر توجهی نمی‌کنند و به سوی توقف کامیون حامل کلاهک‌های هسته‌ای حرکت می‌کنند و موفق می‌شوند که همه تروریست‌ها را در خاک روسیه از بین برده و کلاهک‌ها را باز پس گیرند.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که یک بمب هسته‌ای دیگر باقی مانده و توسط یک تروریست دیگر، به جایی دیگر انتقال یافته و همین جاست که عملیات از نو آغاز می‌شود...
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود.

داستان به فیلم The Peacemaker (سازنده صلح) بازمی‌گردد که در سال 1997 ساخته شد. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند. این فیلم همچون همه فیلم‌های آمریکایی، قهرمان‌سازی خیالی و ارایه تصویری بشردوستانه از دولت و ارتش آمریکاست که حتی برای حفظ مصالح و امنیت جهانی تا داخل مرزهای روسیه و البته بدون هماهنگی قبلی! نیز وارد عمل می‌شود، به گونه‌ای که اصلا دولتی، ارتشی و تشکیلاتی در مسکو برای مبارزه با تروریسم و کشف عوامل سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای وجود ندارد. در این فیلم، چندین بار ایران «‌متهم اصلی‌» سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای معرفی می‌شود و این با تأکید بر این نکته بود که کلاهک‌های هسته‌‌ای مسروقه در حال انتقال به ایران هستند، اما بعدها معلوم می‌شود که داستان نادرست است و در پایان، آخرین بمب هسته‌‌ای سر از نیویورک در نزدیکی سازمان ملل در‌می‌آورد.

البته اینجا نیز عناصر فیلم نشان نمی‌دهند که نیروهای پنتاگون که تا داخل روسیه برای عملیات پیشروی می‌کنند، چگونه اجازه ورود یک بمب هسته‌‌ای به خاک خود را می‌دهند و عاجز از جلوگیری آنند. این فیلم یکی از مصادیق بارز تیره کردن چهره ایران است و نشان می‌دهد که تهران در تلاش برای به دست آوردن سلاح‌های کشتار جمعی و از جمله کلاهک‌های هسته‌‌ای است. این رویکرد، یکی از نشانه‌های بارز هالیوود است که در ده سال اخیر با همکاری نزدیک و صمیمانه پنتاگون علیه کشورمان طراحی و اجرا می‌شود.

قهرمان فیلم جورج کلونی، اکنون شخصیتی فراتر از یک هنرپیشه دارد که به پاس خدمات سیاسی‌اش به پنتاگون، مانند «آرنولد شوارتزینگر»، (فرماندار کنونی کالیفرنیا) یک چهره بشردوستانه نیز پیدا کرده است، با این تفاوت که «‌شوارتزینگر‌»، یکی از اعضای حزب جمهوریخواه بود، اما «‌کلونی‌»، یکی از نزدیکان و چهره‌های حزب دمکرات به شمار می‌رود.
او در انتخابات سال 2004 آمریکا از کاندیدای حزب دمکرات «جان کری» حمایت كرد و در سال 2006 از دارفور در غرب سودان بازدید كرد؛ مکانی که اکنون یک تراژدی انسانی در حال وقوع است که البته یکی از عوامل آن آمریکاست که با طمع بسیار به دنبال به دست‌ آوردن منابع زیرزمینی این منطقه دست نخورده جهان است.

انتخاب نام فیلم نیز بسیار با ظرافت سیاسی برگزیده شده است. اگر به نام این فیلم The Peacemaker دو حرف UN اضافه کنید (UN Peacamaker) و سپس آن را در گوگل یا یاهو جستجو کنید، صفحه‌ای زیبا به شما نشان داده می‌شود. این صفحه «‌سایت سازمان ملل متحد‌» است که روی آن چهره دبیرکل کره‌‌ای و نمای ساختمان سازمان ملل قرار دارد.
اکنون در این سازمان بخشی ویژه با نام «‌ساخت صلح یا سازنده صلح‌» وجود دارد که در 10/10/2006 راه‌اندازی شده است و در بردارنده اطلاعاتی جامع درباره اسناد، نوشته‌ها، قراردادها و کسانی است که از سال 1945 تا کنون برای برقرار صلح در جهان تلاش کرده‌اند. همزمان، بازی کامپیوتری با همین نام در آمریکا به بازار آمد که به مناقشه فلسطین و اسرائیل می‌پردازد. این بازی دو طرف دارد که یکی رئیس خودگردان فلسطین و دیگری نخست‌وزیر اسرائیل است و شما باید در یک فاصله زمانی مناسب، صلح را بین دو طرف برقرار کنید. در این بازی کامپیوتری به شکل ماهرانه‌ای قلع و قمع فلسطینی‌ها توسط ارتش اسرائیل، مباح شمرده و عنوان دفاع مشروع به آن داده شده است و این حق را به اسرائیل می‌دهند که مقاومت فلسطینی‌ها را با نام افراطی‌گری و تروریسم سرکوب کند.

و اما باز هم می‌شود از کنار فلیم «‌سازنده صلح‌» به راحتی گذشت؛ مثل همه فیلم‌های آمریکایی که در ایران و خارج از کشور پخش می‌شود و عنوان و موضوعات آن را به شکل عام تجارتی، بازاری و بیننده‌پسند گذارد، اما ما و همه می‌دانند که همه فیلم‌های جنگی آمریکا با حمایت و هماهنگی وزارت دفاع آمریکا «‌پنتاگون‌» ساخته می‌شود. این امر از تجهیزات نظامی‌ که در این فیلم‌ها به کار گرفته می‌شود، قابل مشاهده است. این فیلم نیز پر از صحنه‌های نظامی و به‌کارگیری وسایل و تاکتیک‌های نظامی مدرن است که جز با کمک پنتاگون میسر نیست. در همین نقطه است که فیلم‌های هالیوودی با منافع ملی آمریکا تلاقی پیدا می‌کند.

با صرف نظر از همه این امور، انتخاب زمان پخش این فیلم از کانال MBC Action است. امروز در شهر آناپولیس آمریکا، کنفرانس بین‌المللی به نام «صلح» با حضور بیشتر کشورهای عربی و طرف‌های غرب و اسرائیل در جریان است، حال آن که «‌بوش‌»، رئیس جمهور آمریکا و اولمرت، «‌نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس‌» در دو روز اخیر، مذاکراتی درباره پرونده هسته‌‌ای ایران داشته و تأکید کرده‌اند که ایران به دنبال سلاح هسته‌‌ای است. در آن سوی دنیا در چین، «سارکوزی»، رئیس‌جمهور فرانسه، بی‌محابا از در اختیار داشتن سلاح هسته‌‌ای توسط ایران سخن رانده است. همه این امور و از جمله زمان پخش فیلم، می‌تواند تصادفی باشد و می‌تواند حساب شده باشد. بینندگان این فیلم و خوانندگان این تحلیل باید خود قضاوت کنند.نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 11 آذر 1386
رامین
یکشنبه 29 مهر 1397 08:03 ق.ظ
Very good blog you have here but I was curious if you knew of any forums that cover the same
topics discussed here? I'd really like to be a part of online community where I can get responses from other knowledgeable people that share the same
interest. If you have any suggestions, please let me know.
Cheers!
یکشنبه 29 مهر 1397 02:01 ق.ظ
The great thing about this DVD is that you can perform the dance exercises anytime, without having a partner.
There these folks were, anticipating their forthcoming experience
and joyously reliving the past one -- Peter, Susan, Edmund,
and Lucy, inside the guises of actors William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell (a newly
minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with vocal octaves greater at age 15), and Georgie Henley
(approaching teenhood, a fantastic six inches taller than we last saw her).
Technology is driving dynamic advertising into new areas this
also brings with it some potential challenges, well not
all companies are able to pay thousands of pounds in electronic advertising,
well both the options highlighted offers the identical final results with low investment of energy and funds,
so now any business from mechanics to dentists can have these
inside their guest waiting rooms.
پنجشنبه 26 مهر 1397 12:17 ب.ظ
thanks, this is very helpful
پنجشنبه 26 مهر 1397 10:20 ق.ظ
Hello There. I found your blog using msn.
This is an extremely well written article.
I'll be sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will definitely return.
پنجشنبه 26 مهر 1397 04:52 ق.ظ
It's actually very complex in this active life to listen news on Television, therefore I simply use
world wide web for that reason, and get the newest
news.
چهارشنبه 18 مهر 1397 01:44 ب.ظ
Basically want to state I'm just ecstatic I stumbled on the website
page.
چهارشنبه 18 مهر 1397 10:17 ق.ظ
Superb website you've right here.
یکشنبه 15 مهر 1397 11:40 ق.ظ
Thanks! It a incredible web page!
پنجشنبه 12 مهر 1397 11:26 ق.ظ
Extremely user friendly site. Huge details offered on couple of clicks.
پنجشنبه 12 مهر 1397 11:14 ق.ظ
Just simply want to mention I am pleased I happened onto your page!
پنجشنبه 12 مهر 1397 09:57 ق.ظ
Thanks, this site is extremely handy.
پنجشنبه 12 مهر 1397 09:51 ق.ظ
You're a very beneficial site; couldn't make it
without ya!
پنجشنبه 12 مهر 1397 03:18 ق.ظ
Thanks a bunch! It is definitely an astounding web site.
چهارشنبه 11 مهر 1397 04:43 ب.ظ
constantly i used to read smaller articles which
also clear their motive, and that is also happening with this paragraph which I am reading at this time.
دوشنبه 9 مهر 1397 06:18 ق.ظ
For newest information you have to visit internet and on web
I found this web page as a most excellent web site for
most up-to-date updates.
جمعه 6 مهر 1397 04:19 ق.ظ
Have you ever thought about publishing an ebook or guest authoring on other websites?
I have a blog based upon on the same topics you discuss
and would love to have you share some stories/information.
I know my readers would enjoy your work.
If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e mail.
دوشنبه 2 مهر 1397 01:10 ب.ظ
Wow cuz this is excellent work! Congrats and keep it up.
یکشنبه 1 مهر 1397 05:38 ب.ظ
say thanks to so much for your site it aids a whole lot.
یکشنبه 1 مهر 1397 02:01 ب.ظ
Wow because this is great work! Congrats and keep it up.
یکشنبه 1 مهر 1397 01:27 ق.ظ
Hi there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
Is it very hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to start.
Do you have any ideas or suggestions? Thanks
شنبه 31 شهریور 1397 02:37 ب.ظ
Passion the website-- really user pleasant and lots to
see!
جمعه 30 شهریور 1397 08:01 ق.ظ
With thanks for sharing this good websites.
پنجشنبه 29 شهریور 1397 07:07 ب.ظ
Thanks a bunch! This a great web-site!
پنجشنبه 29 شهریور 1397 10:05 ق.ظ
I'm amazed, I must say. Seldom do I come across a
blog that's both educative and amusing, and without a doubt, you have hit the nail on the
head. The problem is an issue that not enough men and women are speaking intelligently about.

I'm very happy I stumbled across this in my hunt for something concerning this.
پنجشنبه 29 شهریور 1397 08:58 ق.ظ
I know this web site gives quality based posts and
extra stuff, is there any other web page which presents these data in quality?
پنجشنبه 29 شهریور 1397 06:45 ق.ظ
I always used to read piece of writing in news papers but now as I am a user of internet so from now I am using net for articles, thanks to web.
دوشنبه 26 شهریور 1397 07:15 ب.ظ
Many thanks extremely practical. Will share site with my friends.
دوشنبه 26 شهریور 1397 01:03 ب.ظ
Great looking website. Think you did a bunch of your very own coding.
دوشنبه 26 شهریور 1397 10:44 ق.ظ
You've the most effective web pages.
دوشنبه 26 شهریور 1397 10:21 ق.ظ
Sustain the helpful job and delivering in the group!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30