تبلیغات
lkramin - انتقال کلاهک‌های هسته‌‌ای به ایران در شب برگزاری کنفرانس آناپولیس!
 
lkramin
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رامین
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند.
به گزارش «تابناك»، دو قطار در مکانی مجهول در روسیه با یکدیگر تصادف می‌کنند كه یکی از آنها، حامل «‌کلاهک هسته‌ای‌» بوده و در نتیجه انفجار هسته‌‌ای رخ می‌دهد و باعث می‌شود هزاران نفر کشته و مجروح شوند و تشعشعات هسته‌ای آن نیز بسیاری از شهرهای روسیه و اروپا را فرار گیرد.

اما تحقیقات نشان می‌دهد که همراه این کلاهک هسته‌ای، 9 کلاهک هسته‌‌ای نیز وجود داشته است که به وسیله «‌عوامل ناشناس‌» ربوده شده است. نیز برخورد دو قطار و انفجار هسته‌‌ای نمایشی بوده است که محل 9 کلاهک هسته‌ای دیگر را مخفی نگهدارد. ماهواره‌های جاسوسی آمریکا که سرزمین روسیه را در کنترل دارند، در همان دقایق نخست، در جریان امور قرار می‌گیرند و ستاد ویژه‌ای در کاخ سفید تشکیل می‌شود.

دکتر جولیا کیلی، «‌متخصص در امور هسته‌ای» و «توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه آمریکایی که متخصص در مبارزه با تروریسم است، پیگیری پرونده را از سوی کاخ سفید به عهده می‌گیرند. آنان بر این باورند که جریان یک «‌اقدام تروریستی‌» است و پشت آن، تعدادی تروریست حرفه‌ای و عناصری از مافیای روسی هستند.
اما حال این پرسش مطرح است كه اهداف آنها چیست؟ نقشه عملیات روی میز تحلیلگران آمریکایی، محدوده عملیات را در چچن، آذربایجان و ایران نشان می‌دهد؛ بنابراین، با بررسی شواهد، معلوم می‌شود که هدف اولیه تروریست‌ها، «‌انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران‌» است.

«توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه کاخ سفید، در تماس با همتاهای روسی‌اش گفت: کلاهک‌ها در حال انتقال به ایران است. او به همراه سه بالگرد نظامی آمریکا از پایگاه‌های آمریکا در ترکیه به سوی روسیه حرکت می‌کند و بدون اطلاع قبلی، وارد حریم هوایی روسیه می‌شود تا جلوی انتقال کلاهک‌های هسته‌ای را به ایران بگیرد، اما نیروهای پدافند ضدهوایی به آنها اخطار می‌دهند که فضای روسیه را ترک کنند.
توماس دیوو به آنها می‌گوید که برای جلوگیری از انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران که توسط عده‌ای تروریست به سرقت رفته، عازم این مأموریت شده، اما نیروهای روسی توجهی نمی‌کنند و یک بالگرد ارتش آمریکا را سرنگون می‌کنند. این در حالی است كه تیم نظامی آمریکایی با توجه به هدف والایی که دارند! به این امر توجهی نمی‌کنند و به سوی توقف کامیون حامل کلاهک‌های هسته‌ای حرکت می‌کنند و موفق می‌شوند که همه تروریست‌ها را در خاک روسیه از بین برده و کلاهک‌ها را باز پس گیرند.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که یک بمب هسته‌ای دیگر باقی مانده و توسط یک تروریست دیگر، به جایی دیگر انتقال یافته و همین جاست که عملیات از نو آغاز می‌شود...
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود.

داستان به فیلم The Peacemaker (سازنده صلح) بازمی‌گردد که در سال 1997 ساخته شد. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند. این فیلم همچون همه فیلم‌های آمریکایی، قهرمان‌سازی خیالی و ارایه تصویری بشردوستانه از دولت و ارتش آمریکاست که حتی برای حفظ مصالح و امنیت جهانی تا داخل مرزهای روسیه و البته بدون هماهنگی قبلی! نیز وارد عمل می‌شود، به گونه‌ای که اصلا دولتی، ارتشی و تشکیلاتی در مسکو برای مبارزه با تروریسم و کشف عوامل سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای وجود ندارد. در این فیلم، چندین بار ایران «‌متهم اصلی‌» سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای معرفی می‌شود و این با تأکید بر این نکته بود که کلاهک‌های هسته‌‌ای مسروقه در حال انتقال به ایران هستند، اما بعدها معلوم می‌شود که داستان نادرست است و در پایان، آخرین بمب هسته‌‌ای سر از نیویورک در نزدیکی سازمان ملل در‌می‌آورد.

البته اینجا نیز عناصر فیلم نشان نمی‌دهند که نیروهای پنتاگون که تا داخل روسیه برای عملیات پیشروی می‌کنند، چگونه اجازه ورود یک بمب هسته‌‌ای به خاک خود را می‌دهند و عاجز از جلوگیری آنند. این فیلم یکی از مصادیق بارز تیره کردن چهره ایران است و نشان می‌دهد که تهران در تلاش برای به دست آوردن سلاح‌های کشتار جمعی و از جمله کلاهک‌های هسته‌‌ای است. این رویکرد، یکی از نشانه‌های بارز هالیوود است که در ده سال اخیر با همکاری نزدیک و صمیمانه پنتاگون علیه کشورمان طراحی و اجرا می‌شود.

قهرمان فیلم جورج کلونی، اکنون شخصیتی فراتر از یک هنرپیشه دارد که به پاس خدمات سیاسی‌اش به پنتاگون، مانند «آرنولد شوارتزینگر»، (فرماندار کنونی کالیفرنیا) یک چهره بشردوستانه نیز پیدا کرده است، با این تفاوت که «‌شوارتزینگر‌»، یکی از اعضای حزب جمهوریخواه بود، اما «‌کلونی‌»، یکی از نزدیکان و چهره‌های حزب دمکرات به شمار می‌رود.
او در انتخابات سال 2004 آمریکا از کاندیدای حزب دمکرات «جان کری» حمایت كرد و در سال 2006 از دارفور در غرب سودان بازدید كرد؛ مکانی که اکنون یک تراژدی انسانی در حال وقوع است که البته یکی از عوامل آن آمریکاست که با طمع بسیار به دنبال به دست‌ آوردن منابع زیرزمینی این منطقه دست نخورده جهان است.

انتخاب نام فیلم نیز بسیار با ظرافت سیاسی برگزیده شده است. اگر به نام این فیلم The Peacemaker دو حرف UN اضافه کنید (UN Peacamaker) و سپس آن را در گوگل یا یاهو جستجو کنید، صفحه‌ای زیبا به شما نشان داده می‌شود. این صفحه «‌سایت سازمان ملل متحد‌» است که روی آن چهره دبیرکل کره‌‌ای و نمای ساختمان سازمان ملل قرار دارد.
اکنون در این سازمان بخشی ویژه با نام «‌ساخت صلح یا سازنده صلح‌» وجود دارد که در 10/10/2006 راه‌اندازی شده است و در بردارنده اطلاعاتی جامع درباره اسناد، نوشته‌ها، قراردادها و کسانی است که از سال 1945 تا کنون برای برقرار صلح در جهان تلاش کرده‌اند. همزمان، بازی کامپیوتری با همین نام در آمریکا به بازار آمد که به مناقشه فلسطین و اسرائیل می‌پردازد. این بازی دو طرف دارد که یکی رئیس خودگردان فلسطین و دیگری نخست‌وزیر اسرائیل است و شما باید در یک فاصله زمانی مناسب، صلح را بین دو طرف برقرار کنید. در این بازی کامپیوتری به شکل ماهرانه‌ای قلع و قمع فلسطینی‌ها توسط ارتش اسرائیل، مباح شمرده و عنوان دفاع مشروع به آن داده شده است و این حق را به اسرائیل می‌دهند که مقاومت فلسطینی‌ها را با نام افراطی‌گری و تروریسم سرکوب کند.

و اما باز هم می‌شود از کنار فلیم «‌سازنده صلح‌» به راحتی گذشت؛ مثل همه فیلم‌های آمریکایی که در ایران و خارج از کشور پخش می‌شود و عنوان و موضوعات آن را به شکل عام تجارتی، بازاری و بیننده‌پسند گذارد، اما ما و همه می‌دانند که همه فیلم‌های جنگی آمریکا با حمایت و هماهنگی وزارت دفاع آمریکا «‌پنتاگون‌» ساخته می‌شود. این امر از تجهیزات نظامی‌ که در این فیلم‌ها به کار گرفته می‌شود، قابل مشاهده است. این فیلم نیز پر از صحنه‌های نظامی و به‌کارگیری وسایل و تاکتیک‌های نظامی مدرن است که جز با کمک پنتاگون میسر نیست. در همین نقطه است که فیلم‌های هالیوودی با منافع ملی آمریکا تلاقی پیدا می‌کند.

با صرف نظر از همه این امور، انتخاب زمان پخش این فیلم از کانال MBC Action است. امروز در شهر آناپولیس آمریکا، کنفرانس بین‌المللی به نام «صلح» با حضور بیشتر کشورهای عربی و طرف‌های غرب و اسرائیل در جریان است، حال آن که «‌بوش‌»، رئیس جمهور آمریکا و اولمرت، «‌نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس‌» در دو روز اخیر، مذاکراتی درباره پرونده هسته‌‌ای ایران داشته و تأکید کرده‌اند که ایران به دنبال سلاح هسته‌‌ای است. در آن سوی دنیا در چین، «سارکوزی»، رئیس‌جمهور فرانسه، بی‌محابا از در اختیار داشتن سلاح هسته‌‌ای توسط ایران سخن رانده است. همه این امور و از جمله زمان پخش فیلم، می‌تواند تصادفی باشد و می‌تواند حساب شده باشد. بینندگان این فیلم و خوانندگان این تحلیل باید خود قضاوت کنند.نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 11 آذر 1386
رامین
پنجشنبه 21 شهریور 1398 05:38 ب.ظ
Definitely consider that that you said. Your favourite
reason appeared to be at the web the easiest thing to take
note of. I say to you, I certainly get irked while people consider issues that they just do not recognize about.
You controlled to hit the nail upon the highest and also defined out the entire thing with no need
side-effects , other folks could take a signal. Will probably be again to get more.
Thank you
پنجشنبه 21 شهریور 1398 03:14 ق.ظ
Aw, this was an incredibly nice post. Taking the time and actual effort to
make a superb article… but what can I say… I
put things off a lot and never manage to get anything done.
سه شنبه 19 شهریور 1398 12:13 ق.ظ
excellent points altogether, you just won a emblem new reader.
What might you recommend about your submit that you
just made some days in the past? Any positive?
دوشنبه 18 شهریور 1398 10:18 ق.ظ
Does your blog have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd like
to send you an e-mail. I've got some suggestions for your
blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to
seeing it improve over time.
دوشنبه 18 شهریور 1398 10:13 ق.ظ
Aw, this was an extremely good post. Spending some time and actual effort to make a
superb article… but what can I say… I put things off a lot
and never seem to get anything done.
یکشنبه 17 شهریور 1398 03:24 ب.ظ
I absolutely love your blog and find a lot of your post's to be exactly I'm looking
for. Would you offer guest writers to write content for yourself?
I wouldn't mind composing a post or elaborating on a few
of the subjects you write about here. Again, awesome website!
جمعه 15 شهریور 1398 06:10 ق.ظ
What's up to every one, the contents present at this website are in fact
awesome for people experience, well, keep up the nice work fellows.
یکشنبه 10 شهریور 1398 07:05 ب.ظ
With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My site has a lot of completely
unique content I've either written myself or outsourced but it seems
a lot of it is popping it up all over the web without my authorization.
Do you know any methods to help prevent content from being stolen? I'd genuinely appreciate
it.
جمعه 8 شهریور 1398 06:01 ق.ظ
Lắp đặt camera giám sát giá rẻ, lắp đặt camera giám sát uy tín chất lượng
جمعه 8 شهریور 1398 05:59 ق.ظ
lắp đặt camera giám sát giá rẻ, lắp đặt camera giám sát uy tín chất lượng
جمعه 8 شهریور 1398 05:59 ق.ظ
lắp đặt camera giám sát giá rẻ, lắp đặt camera giám sát uy tín chất lượng
جمعه 8 شهریور 1398 05:58 ق.ظ
lắp đặt camera giám sát giá rẻ, lắp đặt camera giám sát uy tín chất lượng
جمعه 8 شهریور 1398 03:14 ق.ظ
Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my
4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to
her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic
but I had to tell someone!
یکشنبه 3 شهریور 1398 11:20 ب.ظ
Whoah this weblog is wonderful i like studying your
articles. Stay up the great work! You understand, a lot of individuals
are searching round for this info, you could help them greatly.
شنبه 12 مرداد 1398 12:29 ق.ظ
Great blog here! Additionally your site so much up very fast!

What web host are you using? Can I get your affiliate hyperlink
in your host? I desire my web site loaded up as fast
as yours lol.
پنجشنبه 10 مرداد 1398 01:51 ب.ظ
I'd constantly want to be update on new blog posts on this internet site, saved to bookmarks!
یکشنبه 6 مرداد 1398 08:13 ق.ظ
I needed to thank you for this fantastic read!! I definitely enjoyed every
little bit of it. I've got you book-marked to look at new things you
post?
جمعه 4 مرداد 1398 05:28 ب.ظ
Top-notch story it is surely. My mother has been looking for this information.
دوشنبه 31 تیر 1398 11:34 ب.ظ
Hello brother. Let me introduce myself. I'm Jaime Kehoe but I am like typically use my
full url. For years she's lived in Montana but her husband
wants them to hold. Software developing is how I support his dad and
the salary already been really potentially bountiful. What his as well as friends
him love is perform baseball but he's thinking on starting something different.
My wife and I maintain a website. You may choose to investigate for yourself here: http://produkte-gegen-haarausfall.eu/foligain.html
یکشنبه 30 تیر 1398 02:31 ب.ظ
Hello best friend. Let me introduce myself. I'm Jaime Kehoe but I am like
making certain you're use my full designation. For years she's been living
in Montana but her husband wants them to bend. Software developing is how I support my family and the salary may
be really extremely satisfying. What his as well as friends him
love is perform baseball but he's thinking on starting something absolutely new.
My wife and I have a website. You may choose to keep
reading here: http://alimentaires-anti-rides.eu/bioretin.html
یکشنبه 23 تیر 1398 06:48 ب.ظ
I like the valuable info you supply for your articles.

I'll bookmark your weblog and test again right here regularly.
I'm reasonably sure I'll be informed plenty of new stuff proper here!
Good luck for the following!
شنبه 22 تیر 1398 04:30 ب.ظ
Eddie Mercer is what people call him and he feels comfortable when people use
the full name. My wife and I selected to occupy Delaware.

What I love doing is fishing although i can't getting my profession really.
Meter reading is what she does for an income. See what's new on her
website here: http://produkte-gegen-haarausfall.eu/rogaine.html
یکشنبه 16 تیر 1398 01:49 ب.ظ
Hey there! I know this is kinda off topic however I'd figured I'd ask.
Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa?
My site addresses a lot of the same subjects as yours and I
think we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to shoot me an email.

I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!
شنبه 15 تیر 1398 06:30 ق.ظ
This iss a great tip particularly to those new to the blogosphere.
Brief but very accurate info… Appreciate your sharing this one.
Amust read article!
جمعه 14 تیر 1398 09:02 ق.ظ
My family always say that I am killing my time here at net, but
I know I am getting know-how every day by reading such good articles.
جمعه 14 تیر 1398 02:21 ق.ظ
The name of the article author is Kristy Magdaleno but people always misspell it also.
The favorite hobby for my child and her kids definitely to
fitness and now she has time try on issues. He used to
be unemployed fortunately he a accounting agent. New York
is the we've been living for years but I am going to have to maneuver in one year or
pair. He's been practicing his website for a bit of time now.
Find out about it here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/green-barley-plus-wyciag-z-mlodego-jeczmienia-opinie-dzialanie-i-sklad-produktu/
پنجشنبه 13 تیر 1398 04:49 ب.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This paragraph posted at this website is genuinely good.
پنجشنبه 13 تیر 1398 08:27 ق.ظ
Hello friend. Let me introduce myself. I'm Jaime
Kehoe but I don't like when we use my full brand.
For years she's lived in Montana but her husband wants them to keep.
Software developing is how I support my children and the salary recently been really extremely satisfying.
What his and also him love is perform baseball but he's thinking on starting something different.
My wife and I maintain a website. You may decide to try it out :
here: http://brucia-grassi-efficace-it.eu/sliminazer.html
چهارشنبه 12 تیر 1398 04:37 ب.ظ
Very good blog you have here but I was wanting to know if you knew of any discussion boards that cover the same
topics talked about in this article? I'd really like to be a part
of online community where I can get feedback from other experienced individuals that share the same
interest. If you have any recommendations, please let me know.
Bless you!
چهارشنبه 12 تیر 1398 10:16 ق.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call her although might be not her birth name or company name.
Meter reading has been my profession for some precious time and I
do not think I'll change it anytime before you know it.
Fishing is the hobby I'm going to never stop doing.
New York is her birth . Check out his website here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/refigura-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30