تبلیغات
lkramin - انتقال کلاهک‌های هسته‌‌ای به ایران در شب برگزاری کنفرانس آناپولیس!
 
lkramin
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رامین
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند.
به گزارش «تابناك»، دو قطار در مکانی مجهول در روسیه با یکدیگر تصادف می‌کنند كه یکی از آنها، حامل «‌کلاهک هسته‌ای‌» بوده و در نتیجه انفجار هسته‌‌ای رخ می‌دهد و باعث می‌شود هزاران نفر کشته و مجروح شوند و تشعشعات هسته‌ای آن نیز بسیاری از شهرهای روسیه و اروپا را فرار گیرد.

اما تحقیقات نشان می‌دهد که همراه این کلاهک هسته‌ای، 9 کلاهک هسته‌‌ای نیز وجود داشته است که به وسیله «‌عوامل ناشناس‌» ربوده شده است. نیز برخورد دو قطار و انفجار هسته‌‌ای نمایشی بوده است که محل 9 کلاهک هسته‌ای دیگر را مخفی نگهدارد. ماهواره‌های جاسوسی آمریکا که سرزمین روسیه را در کنترل دارند، در همان دقایق نخست، در جریان امور قرار می‌گیرند و ستاد ویژه‌ای در کاخ سفید تشکیل می‌شود.

دکتر جولیا کیلی، «‌متخصص در امور هسته‌ای» و «توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه آمریکایی که متخصص در مبارزه با تروریسم است، پیگیری پرونده را از سوی کاخ سفید به عهده می‌گیرند. آنان بر این باورند که جریان یک «‌اقدام تروریستی‌» است و پشت آن، تعدادی تروریست حرفه‌ای و عناصری از مافیای روسی هستند.
اما حال این پرسش مطرح است كه اهداف آنها چیست؟ نقشه عملیات روی میز تحلیلگران آمریکایی، محدوده عملیات را در چچن، آذربایجان و ایران نشان می‌دهد؛ بنابراین، با بررسی شواهد، معلوم می‌شود که هدف اولیه تروریست‌ها، «‌انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران‌» است.

«توماس دیوو»، افسر عالی‌رتبه کاخ سفید، در تماس با همتاهای روسی‌اش گفت: کلاهک‌ها در حال انتقال به ایران است. او به همراه سه بالگرد نظامی آمریکا از پایگاه‌های آمریکا در ترکیه به سوی روسیه حرکت می‌کند و بدون اطلاع قبلی، وارد حریم هوایی روسیه می‌شود تا جلوی انتقال کلاهک‌های هسته‌ای را به ایران بگیرد، اما نیروهای پدافند ضدهوایی به آنها اخطار می‌دهند که فضای روسیه را ترک کنند.
توماس دیوو به آنها می‌گوید که برای جلوگیری از انتقال کلاهک‌های هسته‌ای به ایران که توسط عده‌ای تروریست به سرقت رفته، عازم این مأموریت شده، اما نیروهای روسی توجهی نمی‌کنند و یک بالگرد ارتش آمریکا را سرنگون می‌کنند. این در حالی است كه تیم نظامی آمریکایی با توجه به هدف والایی که دارند! به این امر توجهی نمی‌کنند و به سوی توقف کامیون حامل کلاهک‌های هسته‌ای حرکت می‌کنند و موفق می‌شوند که همه تروریست‌ها را در خاک روسیه از بین برده و کلاهک‌ها را باز پس گیرند.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که یک بمب هسته‌ای دیگر باقی مانده و توسط یک تروریست دیگر، به جایی دیگر انتقال یافته و همین جاست که عملیات از نو آغاز می‌شود...
همه این داستان در شب گذشته، همزمان با برگزاری کنفرانس آناپولیس رخ داد؛ محل این اتفاق هم جایی جز کانال تلویزیونی MBC Action وابسته به عربستان سعودی نبود.

داستان به فیلم The Peacemaker (سازنده صلح) بازمی‌گردد که در سال 1997 ساخته شد. نیکول کیدمن و جورج کلونی، دو قهرمان اصلی فیلم هستند. این فیلم همچون همه فیلم‌های آمریکایی، قهرمان‌سازی خیالی و ارایه تصویری بشردوستانه از دولت و ارتش آمریکاست که حتی برای حفظ مصالح و امنیت جهانی تا داخل مرزهای روسیه و البته بدون هماهنگی قبلی! نیز وارد عمل می‌شود، به گونه‌ای که اصلا دولتی، ارتشی و تشکیلاتی در مسکو برای مبارزه با تروریسم و کشف عوامل سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای وجود ندارد. در این فیلم، چندین بار ایران «‌متهم اصلی‌» سرقت ده کلاهک هسته‌‌ای معرفی می‌شود و این با تأکید بر این نکته بود که کلاهک‌های هسته‌‌ای مسروقه در حال انتقال به ایران هستند، اما بعدها معلوم می‌شود که داستان نادرست است و در پایان، آخرین بمب هسته‌‌ای سر از نیویورک در نزدیکی سازمان ملل در‌می‌آورد.

البته اینجا نیز عناصر فیلم نشان نمی‌دهند که نیروهای پنتاگون که تا داخل روسیه برای عملیات پیشروی می‌کنند، چگونه اجازه ورود یک بمب هسته‌‌ای به خاک خود را می‌دهند و عاجز از جلوگیری آنند. این فیلم یکی از مصادیق بارز تیره کردن چهره ایران است و نشان می‌دهد که تهران در تلاش برای به دست آوردن سلاح‌های کشتار جمعی و از جمله کلاهک‌های هسته‌‌ای است. این رویکرد، یکی از نشانه‌های بارز هالیوود است که در ده سال اخیر با همکاری نزدیک و صمیمانه پنتاگون علیه کشورمان طراحی و اجرا می‌شود.

قهرمان فیلم جورج کلونی، اکنون شخصیتی فراتر از یک هنرپیشه دارد که به پاس خدمات سیاسی‌اش به پنتاگون، مانند «آرنولد شوارتزینگر»، (فرماندار کنونی کالیفرنیا) یک چهره بشردوستانه نیز پیدا کرده است، با این تفاوت که «‌شوارتزینگر‌»، یکی از اعضای حزب جمهوریخواه بود، اما «‌کلونی‌»، یکی از نزدیکان و چهره‌های حزب دمکرات به شمار می‌رود.
او در انتخابات سال 2004 آمریکا از کاندیدای حزب دمکرات «جان کری» حمایت كرد و در سال 2006 از دارفور در غرب سودان بازدید كرد؛ مکانی که اکنون یک تراژدی انسانی در حال وقوع است که البته یکی از عوامل آن آمریکاست که با طمع بسیار به دنبال به دست‌ آوردن منابع زیرزمینی این منطقه دست نخورده جهان است.

انتخاب نام فیلم نیز بسیار با ظرافت سیاسی برگزیده شده است. اگر به نام این فیلم The Peacemaker دو حرف UN اضافه کنید (UN Peacamaker) و سپس آن را در گوگل یا یاهو جستجو کنید، صفحه‌ای زیبا به شما نشان داده می‌شود. این صفحه «‌سایت سازمان ملل متحد‌» است که روی آن چهره دبیرکل کره‌‌ای و نمای ساختمان سازمان ملل قرار دارد.
اکنون در این سازمان بخشی ویژه با نام «‌ساخت صلح یا سازنده صلح‌» وجود دارد که در 10/10/2006 راه‌اندازی شده است و در بردارنده اطلاعاتی جامع درباره اسناد، نوشته‌ها، قراردادها و کسانی است که از سال 1945 تا کنون برای برقرار صلح در جهان تلاش کرده‌اند. همزمان، بازی کامپیوتری با همین نام در آمریکا به بازار آمد که به مناقشه فلسطین و اسرائیل می‌پردازد. این بازی دو طرف دارد که یکی رئیس خودگردان فلسطین و دیگری نخست‌وزیر اسرائیل است و شما باید در یک فاصله زمانی مناسب، صلح را بین دو طرف برقرار کنید. در این بازی کامپیوتری به شکل ماهرانه‌ای قلع و قمع فلسطینی‌ها توسط ارتش اسرائیل، مباح شمرده و عنوان دفاع مشروع به آن داده شده است و این حق را به اسرائیل می‌دهند که مقاومت فلسطینی‌ها را با نام افراطی‌گری و تروریسم سرکوب کند.

و اما باز هم می‌شود از کنار فلیم «‌سازنده صلح‌» به راحتی گذشت؛ مثل همه فیلم‌های آمریکایی که در ایران و خارج از کشور پخش می‌شود و عنوان و موضوعات آن را به شکل عام تجارتی، بازاری و بیننده‌پسند گذارد، اما ما و همه می‌دانند که همه فیلم‌های جنگی آمریکا با حمایت و هماهنگی وزارت دفاع آمریکا «‌پنتاگون‌» ساخته می‌شود. این امر از تجهیزات نظامی‌ که در این فیلم‌ها به کار گرفته می‌شود، قابل مشاهده است. این فیلم نیز پر از صحنه‌های نظامی و به‌کارگیری وسایل و تاکتیک‌های نظامی مدرن است که جز با کمک پنتاگون میسر نیست. در همین نقطه است که فیلم‌های هالیوودی با منافع ملی آمریکا تلاقی پیدا می‌کند.

با صرف نظر از همه این امور، انتخاب زمان پخش این فیلم از کانال MBC Action است. امروز در شهر آناپولیس آمریکا، کنفرانس بین‌المللی به نام «صلح» با حضور بیشتر کشورهای عربی و طرف‌های غرب و اسرائیل در جریان است، حال آن که «‌بوش‌»، رئیس جمهور آمریکا و اولمرت، «‌نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس‌» در دو روز اخیر، مذاکراتی درباره پرونده هسته‌‌ای ایران داشته و تأکید کرده‌اند که ایران به دنبال سلاح هسته‌‌ای است. در آن سوی دنیا در چین، «سارکوزی»، رئیس‌جمهور فرانسه، بی‌محابا از در اختیار داشتن سلاح هسته‌‌ای توسط ایران سخن رانده است. همه این امور و از جمله زمان پخش فیلم، می‌تواند تصادفی باشد و می‌تواند حساب شده باشد. بینندگان این فیلم و خوانندگان این تحلیل باید خود قضاوت کنند.نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 11 آذر 1386
رامین
شنبه 29 اردیبهشت 1397 10:35 ب.ظ
Free PC options to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3 VSTABS.
There these folks were, anticipating their forthcoming experience
and joyously reliving the final one -- Peter, Susan, Edmund, and
Lucy, in the guises of actors William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell
(a newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with vocal octaves more deeply at age 15), and Georgie Henley (approaching teenhood, a fantastic six inches taller than we last
saw her). The Open Video Project: This is site with a huge assortment of digital video for sharing.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 05:13 ب.ظ
The art of ghazal singing has were able to entice millions round the globe.

A model with 3 CCD carries a sensor that picks up all the different
colors (Red, Green, and Blue) leading to superior color reproduction.
This can be very advantageous to you just like you are a fast learner, with just
an effort, you could learn all you could wished to effortlessly
and free.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 12:10 ب.ظ
If you are visiting another city and discover that you have a good
show in this city, you can't look at different companies for that
box office, stay at home a line and buying the tickets.
They will shun jobs high isn't help to the city involved. The Open Video Project:
This is site with a huge assortment of digital video for sharing.
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 12:59 ب.ظ
If you are heading for another city and discover that
you have a good show in this city, you can't look
at different companies for the box office, stay at home a
line and buying the tickets. Cherry blossom tattoos represent
something more important in various cultures. The Open Video Project: This is site having a huge assortment of digital
video for sharing.
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 04:51 ب.ظ
I just couldn't leave your site prior to suggesting that I really enjoyed the
usual info an individual supply to your guests?
Is gonna be back frequently in order to inspect new posts
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 06:45 ب.ظ
I used to be able to find good info from your blog posts.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 11:03 ق.ظ
резинка для фитнеса купить харьков
где в киеве купить фитнес резинки
фитнес ризинка купить
фитнес резинка купить одесса
фитнес резинки александрия
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 11:33 ق.ظ
Just want to say your article is as amazing. The clarity on your post is
just spectacular and that i can assume you are knowledgeable on this subject.
Fine together with your permission let me to seize
your feed to stay up to date with imminent post. Thanks one million and please continue the enjoyable
work.
جمعه 24 فروردین 1397 08:17 ب.ظ
Awesome! Its genuinely awesome piece of writing,
I have got much clear idea concerning from this piece of writing.
پنجشنبه 23 فروردین 1397 01:13 ق.ظ
This article is really a pleasant one it assists new internet visitors, who are wishing for blogging.
سه شنبه 21 فروردین 1397 02:30 ب.ظ
As brass usually tends to discolour the skin one can imagine that
there may be a quite nasty green mess below these rings.
سه شنبه 21 فروردین 1397 07:42 ق.ظ
Have been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 09:02 ب.ظ
Its just what u allow it to be to be. I'm manager
and to set the shop straight we aren't getting bonuses for goal
hours.
پنجشنبه 16 فروردین 1397 03:48 ب.ظ
Good job. it should have taken you a while.
I eventually got to wtf?
سه شنبه 14 فروردین 1397 06:07 ب.ظ
Have been taking little over a month.
سه شنبه 14 فروردین 1397 05:23 ب.ظ
Have been taking little over a month.
یکشنبه 12 فروردین 1397 10:32 ب.ظ
The beads are made by drawing small ribbons of silver by way of a drawplate
that forms a skinny, silver tube that is then lower
into beads.
یکشنبه 12 فروردین 1397 10:26 ب.ظ
- thatraised near only used it as a justification to spend billions
more, the 1 billon surplus that converted into a 40 billon deficit.
یکشنبه 12 فروردین 1397 05:46 ب.ظ
This will proceed up to three or four times relying on how many totally different platinum group
metals are in your merchandise.
یکشنبه 12 فروردین 1397 11:18 ق.ظ
The angelic look aswell taps in to the almost forgotten history of Law,
the antithesis of chaos or 'good' chaos.
شنبه 11 فروردین 1397 08:38 ق.ظ
No one must know how straightforward coiling could
be. Yellow and rose gold Jewelry can be offered with the same Cariad designs.
شنبه 11 فروردین 1397 01:59 ق.ظ
Have been taking little over a month.
شنبه 11 فروردین 1397 12:19 ق.ظ
However I really like the fct that she & William are placing their baby boy first and
that's the manner it is imagined to be.
جمعه 10 فروردین 1397 08:09 ب.ظ
Great Article!!!! Listed here are just a few fast tips, although,
on what you'll be able to expect to sell and purchase them
for.
جمعه 10 فروردین 1397 07:09 ب.ظ
Canadian dwelling in London. When it has to do with..
In addition they have the highest potential to be polished into shiny masterpieces.
جمعه 10 فروردین 1397 06:50 ب.ظ
More than 1,000 objects of jewellery have been found by means of a
search operation carried out on Saturday, 22 February.
جمعه 3 فروردین 1397 12:30 ق.ظ
Seriously great articles are found on this site, thank you for your
contribution.
سه شنبه 29 اسفند 1396 04:39 ب.ظ
Listed here are some tutorials and projects you possibly can create using recycled
supplies or even unwanted jewelry items.
یکشنبه 6 اسفند 1396 12:56 ق.ظ
من احساس می کنم این یکی از مهم ترین اطلاعات برای من است. و من
راضی هستم خواندن مقاله شما. اما می خواهم تفسیر چند چیز رایج، طعم سایت است
ایده آل، مقالات در واقع زیبا هستند: D. فقط روند درست، سلام
جمعه 27 بهمن 1396 09:08 ب.ظ
This is what I call romantic or specious wording, also it shows you are clinging to
an ideology.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30